eBay Fórum Magyarország: Csomagküldés - eBay Fórum Magyarország

Ugrás a tartalomhoz

furgefutar.hu
Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Csomagküldés Csomagküldés, VÁM

#1 Felhasználó nem aktív   ebay-expert 

• eBay POWERSELLER
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Regisztrált felhasználó
  • Hozzászólás: 365

Elküldve: 06 szeptember 2010 - 07:45

Üzenet megtekintéseIdézés: dontomex - Dátum: 06 szeptember 2010 - 02:58

Sziasztok.
Vissza kellene küldenem egy hibás terméket Hong Kongba. Tudnátok segíteni abban,hogy mi lenne a legolcsóbb megoldás?
Sajnos a "jó" magyar postán 11500Ft-ot kérnének egy max. 500g levélért!

A csomag paraméterei?
Súly, méret?
0

#2 Felhasználó nem aktív   dontomex 

• Új tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 1

Elküldve: 06 szeptember 2010 - 12:58

Sziasztok.
Vissza kellene küldenem egy hibás terméket Hong Kongba. Tudnátok segíteni abban,hogy mi lenne a legolcsóbb megoldás?
Sajnos a "jó" magyar postán 11500Ft-ot kérnének egy max. 500g levélért!
0

#3 Felhasználó nem aktív   ebay-expert 

• eBay POWERSELLER
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 365

Elküldve: 12 augusztus 2010 - 07:12

Üzenet megtekintéseIdézés: Imre10 - Dátum: 09 augusztus 2010 - 10:24

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy ha EU tagállamból rendelek.
pld az ebay-on.
A csomagot hogyan ellenőrzik, felbontják?
Vagy simán átjön a vámon?

A Közösség szabályai biztosítják az áruk szabad mozgását a tagállamok között. Ez azt jelenti, hogy az egyik tagállamból a másik tagállamba történő árubehozatalhoz vagy kivitelhez nem kapcsolódik vámeljárás. Mindez azonban nem jelenti azt, hogy a forgalom ellenőrzésére nincs lehetőség. Ez történhet, szúrópróbaszerűen a magyar vámhatóság mobilegységei által, és tudnunk kell, hogy a legtöbb tagállamban szintén találkozhatunk ilyen mobil egységekkel
0

#4 Felhasználó nem aktív   Imre10 

• Új tag
  • Pipa

Elküldve: 09 augusztus 2010 - 08:24

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy ha EU tagállamból rendelek.
pld az ebay-on.
A csomagot hogyan ellenőrzik, felbontják?
Vagy simán átjön a vámon?
0

#5 Felhasználó nem aktív   énteő 

• Új tag
  • Pipa

Elküldve: 02 július 2010 - 11:55

eBayes rendelés: Én az Amerikából való rendeléshez a www.Viaddress.com szolgáltatását veszem igénybe. Szerintem ők a legjobbak a csomagküldő szolgálatok közt. Rendeltem már az Amazon.com -ról és az Ebay -ről is az ő segítségükkel és eddig minden tökéletesen zajlott.
Regisztrálni ingyenesen a http://www.viadress.com -on. Ők egy virtuális számlát hoznak létre a felhasználók számára, aminek a segítségével a Viadress továbbküldi a csomagota kívánt országba.
Azért is tetszett, mert az olyan helyeken, ahol csak amerikai hitelkártyát fogadnak el, a Viadressen keresztül megoldható, hogy előre megveszik és postázzák a terméket és a megrendelőnek csak később kell fizetni, viszont nem számolnak fel ezért semmilyen plusz költséget.
0

#6 Felhasználó nem aktív   BrIcK 

• eBay haladó
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 61

Elküldve: 01 május 2010 - 08:17

QUOTE(bundy @ 2010.05.01 - 21:00) <{POST_SNAPBACK}>
Vettem két mp3 lejátszót az ebayen Hong Kong ból .
Egy 8 Gb-s és egy 16Gb osnak mondottat, mindkettő tényleges memóriája 1,8Gb volt . Megírtam az eladónak visszaküldtem . Először azon problémázott hogy nem kapta meg , kifogásokat keresett hogy miért ne kelljen visszafizetnie a vételárat (holott megígérte hogy küldi)
Beírtam neki negatív értékelést (az egész történettel) erre azt írja vonjam vissza az értékelést és akkor visszafizeti a pénzt. Én írom neki nem vonom vissza előbb ő utalja vissza a pénzemet. Ő visszaír felét visszautalja ha visszavonom és utána a másik felét.
Nagyon tudnak ezek Hong Kongban .

Ha a fizetésed PayPal rendszeren keresztül történt, akkor a vitakonzolnak (dispute) az igénybe vétele esetén jó esélyed van a pénzed, vagy annak egy részének visszakapására.
Én egyet írok az eladónak, majd a válasz hangvitele függvényében előbb - utóbb, de inkább előbb, indítom a disputot!
Volt mikor a teljes vételár, de volt mikor a tévesen küldött szimpla CD helyett simán küldték saját költségükre a duplát, és írták, hogy a " Bolt ajándéka" címen megtarthatom a szimplát is smile.gif)
Szóval szerintem nagyon hasznos lehet ez a vásárló védelem..
0

#7 Felhasználó nem aktív   bundy 

• Új tag
  • Pipa

Elküldve: 01 május 2010 - 08:00

Vettem két mp3 lejátszót az ebayen Hong Kong ból .
Egy 8 Gb-s és egy 16Gb osnak mondottat, mindkettő tényleges memóriája 1,8Gb volt . Megírtam az eladónak visszaküldtem . Először azon problémázott hogy nem kapta meg , kifogásokat keresett hogy miért ne kelljen visszafizetnie a vételárat (holott megígérte hogy küldi)
Beírtam neki negatív értékelést (az egész történettel) erre azt írja vonjam vissza az értékelést és akkor visszafizeti a pénzt. Én írom neki nem vonom vissza előbb ő utalja vissza a pénzemet. Ő visszaír felét visszautalja ha visszavonom és utána a másik felét.
Nagyon tudnak ezek Hong Kongban .
0

#8 Felhasználó nem aktív   BrIcK 

• eBay haladó
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 61

Elküldve: 31 január 2010 - 12:54

QUOTE(lilianka @ 2010.01.30 - 12:08) <{POST_SNAPBACK}>
Sziasztok!

Kezdő vagyok és szeretnék tudni pár dolgot:
1. A csomagküldés (vagy levélküldés) hogy a leggazdaságosabb (legyen viszonylag gyors, de ne legyen rohadt drága).
2. Az esetlegesen fizetendő (mint eladó és mint vevő) egyéb költségekről (VÁM, ÁFA) van-e egy összefoglaló írás vagy tel.szám, ahol felvilágosítást adnak. A VPOP honlapja kicsit túl sok felesleges infót hordoz.

Előre is köszi!!!!

Szia!
Ha levélküldés akkor posta, ha csomag akkor (személyes tapasztalat) jó árakon a csomagpont.eu-nál szoktam online futárt rendelni. Jól dolgoznak, elfogadható áron, sajnos csak az EU-ban. sad.gif
Ha csomag el hozatalról van szó, abban az esetben is Őket tudom ajánlani.
Tengerentúl már egy kicsit komplikáltabb. Legalábbis nekem. Szerencsére azt még nem kezelek.
Te hova küldenél?

0

#9 Felhasználó nem aktív   catwooo 

• Új tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 5

Elküldve: 30 január 2010 - 12:47

Szia,

A csomagküldés itthonról valóban horror árakon megy. Én ezért 2 kg alatt levélként szoktam feladni a csomagokat, amennyiben a csomag 3 oldalának az összege (magasság+szélesség+mélység) nem haladja a 90cm-t. Így még express shipping-gel is egész korrekt áron tudok szállítani.
Választhatsz hozzá extra opciókat is, pl. küldheted elsőbbségivel (ez a prioritás, vagyis gyorsabban ér oda a csomag, tehát express), valamint ajánlottan, stb. ezek mind további költségeket jelentenek. Bővebb infót ebben a táblázatban találsz erről:

http://posta.hu/kepek/upload/2009-12/Dijkivonat_20100101.pdf

Remélem tudtam segíteni:)

Üdv
catwooo

QUOTE(lilianka @ 2010.01.30 - 12:08) <{POST_SNAPBACK}>
Sziasztok!

1. A csomagküldés (vagy levélküldés) hogy a leggazdaságosabb (legyen viszonylag gyors, de ne legyen rohadt drága).
2. Az esetlegesen fizetendő (mint eladó és mint vevő) egyéb költségekről (VÁM, ÁFA) van-e egy összefoglaló írás vagy tel.szám, ahol felvilágosítást adnak. A VPOP honlapja kicsit túl sok felesleges infót hordoz.

Előre is köszi!!!!

0

#10 Felhasználó nem aktív   lilianka 

• Új tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 3

Elküldve: 30 január 2010 - 12:08

Sziasztok!

Előre is köszi!!!!

0

Téma megosztása:

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó